تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی شهید محمدرضا تورجی زاده - موشک غیرقابل رهگیری "نور" با توان تخریبی بالا هر هدفی را غرق می‌کند ...

پایگاه اطلاع رسانی شهید محمدرضا تورجی زاده
 
می رویم تا انتقام سیلی زهرا بگیریم...

جانشین معاون عملیات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به قابلیت‌های موشک نور گفت:‌ این موشک به گونه‌ای طراحی شده که با پرتاب آن از شناور، دیگر از سوی دشمن، قابل رهگیری نیست و با توان تخریبی بالا هر هدفی را غرق می‌کند.

امیر دریادار دوم شهرام ایرانی در گفتگو با خبرنگار دفاعی - امنیتی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به پرتاب موفق "موشک نور" در جریان رزمایش تخصصی ولایت 91 اظهار داشت: از اینکه توانستیم هدیه‌ای بسیار گرانبها را به هم‌میهنان عزیزمان تقدیم کنیم احساس غرور و خوشحالی می‌کنیم و به شهدای عزیزمان این پیام را می‌دهیم که ما همیشه در سنگر بوده و در رکاب مقام عظمای ولایت و فرماندهی کل قوا هستیم.

وی با اشاره به قابلیت‌های "موشک نور" تصریح کرد: موشک نور، یک موشک کروز دریایی و سطح به سطح است؛ یعنی به گونه‌ای طراحی شده که با پرتاب آن از شناور، دیگر از سوی دشمن، قابل رهگیری نیست و می‌تواند هر هدفی را که برای آن تعیین شده پیدا کرده و با توان تخریبی بالا آن هدف را غرق کند.

جانشین معاون عملیات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه به پرتاب موشک‌ "قادر" در پنجمین روز رزمایش دریایی ولایت 91 اشاره کرد و گفت: همه سامانه‌های موشک‌های نور و قادر به دست توانمند متخصصان داخلی کشور طراحی و ساخته شده است و عزیزان ما در سازمان صنایع دفاع، بیشترین زحمت‌ها را برای ساخت این موشک‌ها  کشیده‌اند.

ایرانی افزود: الحمدالله همه عملیات‌های رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91 با موفقیت به انجام رسید و شرایط جوی دریا نیز خوب بود و مثل همیشه دعای خیر مردم، پشت سر کارکنان غیور نیروی دریایی ارتش قرار داشت.

طبقه بندی: اخبار مختلف و متنوع، 
برچسب ها: موشک، ایران، نیروی دریایی، قدرت نظامی، قدرت دفاعی، ارتش،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 دی 1391 توسط دیوانه شهید تورجی زاده (اهل کاشانم)
طراح قالب : { معاونت سایبری موسسه فرهنگی شهید محمدرضا تورجی زاده کاشان}