پایگاه اطلاع رسانی شهید محمدرضا تورجی زاده
 
می رویم تا انتقام سیلی زهرا بگیریم...

همزمان با ایام سوگواری رحلت نبی اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) مرقد مطهر حضرت سلطانعلی ابن امام محمد باقر (ع) با حضور استاندار اصفهان در مشهد اردهال غبار روبی و عطر افشانی شد.به گزارش موسسه فرهنگی شهید محمدرضا تورجی زاده  کاشان، در این آیین كه علیرضا جوادی معاون استاندار و فرماندار ویژه كاشان، جمعی از مسوولان ، خیرین و معتمدین این شهرستان حضور داشتند، مرقد مبارك این امامزاده واجب التعظیم با گلاب ناب، شستشو و عطر افشانی شد.

خادمین حضرت سلطانعلی(ع) در فضایی آكنده از معنویت، غبار نشسته بر بقعه متبركه و مطهر را بر گرفتند و با ادب و تواضع به راز و نیاز با معبود در جوار آن ضریح مقدس پرداختند.

استاندار اصفهان حرم امامزاده سلطانعلی بن امام محمد باقر(ع) را از بقاع متبركه مورد توجه مردم مومن و خداجوی توصیف كرد و گفت: موضوع توسعه فیزیكی و معنوی این آستان بایستی با همت و جدیت بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

ذاكر اصفهانی خاطرنشان كرد: به زودی هیات امنای آستان مقدس حضرت سلطانعلی بن امام محمد باقر(ع) در استان اصفهان با هدف پیگیری بهتر مسایل این بقعه متبركه و كمك به توسعه آن تشكیل خواهد شد.

وی تاكید كرد: تكریم امامزادگان و همچنین علمای بزرگ منطقه از جمله وظایفی است كه بایستی تمام مسوولان اجرایی به آن اهتمام و توجه ویژه داشته باشند.                                                       آیین غبار روبی حرم مطهر حضرت سلطانعلی ابن امام محمد باقر(ع) ماهانه یك بار انجام می شود

حضرت اباالحسن علی ابن امام محمد باقر(ع) در سال 113 هجری قمری جهت امر تبلیغ دین مبین اسلام و پاسخگویی به احساسات مذهبی مومنان وارد كاشان شدند و به مدت 3 سال در میان عاشقان و دلباختگان اهل البیت(ع) به ارشاد مردم ولایت مدار پرداختند.

در حدیثی به نقل از حضرت امام صادق (ع) آمده است هركس برادرم حضرت علی ابن باقر (ع) را در اردهال زیارت كند مانند كسی است كه قبر جدم حسین (ع) را در كربلا زیارت كرده باشد.

حضرت علی ابن امام محمد باقر (ع) در سال 116 هجری قمری با یاران و اعوانش به جنگ با كفر زمانه پرداخت و پس از رشادت های فراوان سرانجام در 27 جمادی الثانی با یاران باوفایش به شهادت رسید.


طبقه بندی: اخبارشهرستان کاشان،  اخبار مختلف و متنوع، 
برچسب ها: سلطانعلی، حضرت سلطانعلی، ابن امام باقر ع، مشهد اردهال، اردهال، کاشان،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 دی 1391 توسط دیوانه شهید تورجی زاده (اهل کاشانم)
طراح قالب : { معاونت سایبری موسسه فرهنگی شهید محمدرضا تورجی زاده کاشان}
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات