پایگاه اطلاع رسانی شهید محمدرضا تورجی زاده
 
می رویم تا انتقام سیلی زهرا بگیریم...

موسسه علوم و امنیت بین المللی در گزارشی با استناد به تصاویر ماهواره‌ای اختصاصی خود از تاسیسات فردو، وقوع هرگونه انفجار در این تاسیسات را رد کرد.


به گزارش معاونت سایبری موسسه فرهنگی شهید محمدرضا تورجی زاده کاشان به نقل از ایران هسته ای؛ موسسه علوم و امنیت بین المللی در گزارشی با استناد به تصاویر ماهواره ای اختصاصی خود از تاسیسات فردو، وقوع هرگونه انفجار در این تاسیسات را رد کرد.

متن کامل این موسسه که توسط دیوید آلبرایت، رابرت آواگیان و اندرو استریکر نوشته و رد تاریخ چهارشنبه 11 بهمن 1391 (30 ژانویه 2013) منتشر شده در ادامه می آید.

***

در 25 ژانویه 2013، پایگاه اینترنتی خبری WND در گزارشی ادعا کرد که در 21 ژانویه تاسیسات غنی سازی اورانیم فوردو در نزدیکی شهر قم در ایران هدف یک انفجار بزرگ قرار گرفت که تصور می شود یک اقدام خرابکارانه بود. این پایگاه اینترنتی ادعا کرد در آن انفجار بخشی از آن مرکز تخریب شد و 240 نفر در زیر زمین گیر افتادند.

موسسه علوم و امنیت بین الملل (آی اس آی اس) تصویر ماهواره ای آن تاسیسات را در روز پس از انفجار از (شرکت فناوری ماهواره ای) آستریوم دریافت کرد (که ضمیمه گزارش است). در آن عکس هیچ نشانه خارجی از یک انفجار یا تخریب بزرگ مشاهد نمی شود. گرچه یک انفجار زیرزمینی ممکن است نشانه خارجی مشهودی از خرابی در پی نداشته باشد،‌ آی اس آی اس (در آن عکس) هیچگونه تشدید تحرکات در اطراف آن مرکز به شکل رفت و آمد خودروهای آمبولانس یا عملیات پاکسازی محل که انتظار می رود پس از چنان حادثه بزرگی در اطراف آن تاسیسات مشاهد شود،‌ تشخیص نداد. با توجه به واضح نبودن عکس به علت بزرگنمایی بسیار بالای آن، تردیدهایی وجود دارد که سه علامت سفید رنگ در نزدیکی یکی از ورودی های جنوبی ترین تونل این تاسیسات در واقع ممکن است سه خودرو بوده باشد. اما انتظار می رود یک واکنش اضطراری به ویژه با توجه به اهمیت ملی این مرکز سانتریفیوژ گازی و بخصوص اهمیت نیروهایی که در زیر زمین کار می کنند، بسیار سریع و با خودروهای بسیار بیشتری صورت گرفته باشد.

طی چند روز گذشته، مقامات ایرانی،‌ اسرائیلی و آمریکایی خرابکاری یا وقوع یک حادثه بزرگ را تکذیب کردند و آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز همین نظر را داشته است. لازم به ذکر است، دو عکس ماهواره ای از تاسیسات فوردو ضمیمه این گزارش است که یکی به دو ماه قبل از انفجار ادعا شده و دیگری به یک روز بعد از انفجار ادعا شده در این مرکز مربوط می شود.


طبقه بندی: خبرهای سیاسی،  جنگ نرم، 
برچسب ها: هسته ای، فردو، ایران هسته ای، دروغ بزرگ، انفجار رخ نداده است،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 16 بهمن 1391 توسط دیوانه شهید تورجی زاده (اهل کاشانم)
طراح قالب : { معاونت سایبری موسسه فرهنگی شهید محمدرضا تورجی زاده کاشان}
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات